Rajoni

Për shitje të paautorizuar të armëve, arrestohet një serb

Policia e Kosovës ka arrestuar në Prishtinë një person të nacionalitetit serb, pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij ka gjetur dhe sekuestruar dy fishekë, një kornizë, një spirale metalike me pajisje për pastrim të armëve dhe një karikatorë pushke.

Rasti ka ndodhur dje në ora 6.25, njofton të shtunën Policia e Kosovës.

Me vendim të prokurorit personi i arrestuar është liruar në procedurë të rregullt.