Bota

Policia izraelite arreston rojen e Xhamisë al-Aksa në Jerusalem, el-Kuds

Policia izraelite arrestoi të hënën pasdite një roje në Xhaminë el-Aksa, duke ngritur tensionin në kompleks e Xhamisë al-Aksa.

Policia arrestoi Ahmad Uvejs, roje brenda kompleksit të Xhamisë al-Aksa, thanë në një deklaratë të shkurtër Autoritetet e Jerusalemit për Religjionet.

Ahmed Uvejs u dërgua në stacionin e policisë Kashla për hetim, shtuan burimet.

Tensioni në Xhaminë Al-Aksa është ngritur gjatë ditëve të fundit pasi policia izraelite mbylli Hyrjen Bab al-Rahma dhe arrestoi dhjetra aktivistë palestinezë./ ML

OPINIONE

INTERVISTA