Presidenti Erdogan do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Rusi

residenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Rusi në datën 8 prill.

Zëdhënësi i Presidencës së Rusisë (Kremlin), Dmitriy Peskov bëri të ditur se Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin dhe Presidenti Rexhep Tajip Erdoan do të takohen në Moskë më 8 prill për mbledhjen e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë Turqi- Rusi.

Ky do të jetë edhe takimi i tretë mes liderëve në fjalë për këtë vit.

Dy liderët do të bëjnë gjithashtu edhe hapjen e Vitit të Turizmit dhe Kulturës Rusi-Turqi./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne