PSE DHE KUSH E QUAN DIKTATOR?

Nga Azem Kovaçi

Ne fakt qysh me ardhjen e tij ne qeveri/politike ne asnje pale zgjedhje qe jane mbajtur, ato nuk jane kontestuar as nga opozita turke dhe as nga vet perendimoret “qe shesin demokraci” sipas termave te tyre. Ne bashkebisedimet e mia me profesore ne Universitetin e Londres, biles me mes te leksioneve ne audotirium jane shprehur qe zgjedhjet ne Turqi jane transparente dhe te lira.

NE FAKT ZGJEDHJET E FUNDIT LOKALE NE TURQI ISHIN TESTAMENT QE INDIKON ZGJEDHJET E LIRA DHE TRANSPARENTE.

PSE E QUAJNE DIKTATOR?
…sepse sipas tyre ka burgosur “gazetare” dhe “guleniste”..
..dhe nuk ben ashtu si duan perendimoret, pra nuk eshte marionete e tyre, dhe menyra e vetme per ta rrezuar eshte nepermjet manipulimeve dhe shpifjeve.

Vet keta ne perendim kushdo qe shkon kunder interesave te tyre i burgosin (Wikipedia, Julian Assange) apo po te kishin grusht shteti ushtarak si ai I Turqise do te silleshin edhe me.keq ..
…por ketej e akuzojne per diktator Erdoganin..
…hipokrizia ka emer quhet perendim.

KUSH E QUAN DIKTATOR?
. kripto-zionistet perendimore ,antimuslimanet, islamofobet dhe marionetat e tyre “shqiptare” ne politike dhe media. Erdogani edhe po humbi ne zgjedhje , ai karrieren e vet e ka mbaruar, ka hyre ne historine e Turqise, e ka sjellur Turqine nga ekonomia e 30 ne bote ne top dhjeteshen.

Keshtu qe ju marionetat shqiptare ne rradhe te pare fokusohuni, tek politika e korruptuar shqiptare, emigrimin apokaliptik, ne varferine shqiptare, ne pashpresen e rinise shqiptare.
Dhe mos vjellni vrer dhe as mos lehni kunder Erdoganit.. Sepse..asgje e keqe nuk i ka ardhur Shqiperise dhe shqiptareve nga Erdogani dhe Turqia, ne fakt vetem te mira, (qe nga njohja dhe lobimi per Kosoven, tek spitalet falas, ndihma/qytete te ndertuara pas termetit, dronet bajraktar..etj etj etj)/gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne