Shqiperia

Rama lajmëron shembjen e spitalit Infektiv: Do t’i vëmë dinamitin kësaj

Godina e sherbimit Infektiv do të shembet vitin tjetër.Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë një vizite pranë kompleksit të spitalit Infektiv.

“Me miratimin e kredisë së BB tashmë Infektivi është përfshirë në planin tonë për tu rindërtuar me standartet më të mira e kështu vitin tjetër duke shpresuar që pandemia të mos ketë këtë kurbën e madhe e mos ketë këtë përballje me infeksionet e rritura e vaksina do lehtësoje por kjo nuk do të thotë që nuk do e kemi armikun e padukshëm prezent deri sa të kthehemi në normalitet që të gjithë presim”, tha Manastirliu.