Rikthehet moti i keq në vend, Ja ditët kur nuk duhet të dilni pa çadër!

Java që lam pas ka qenë një javë me mot të paqëndrueshëm, ku herë pas hare ka pasur edhe reshje shiu, por ditët e fundit në vendin tonë i është lënë vend diellit dhe ditëve të kthjellëta.

Por dielli nuk do të zgjasë shumë, pasi sipas parashikimeve meterologjike reshjet e shiut pritet të rikthehen në gjysmën e dytë të javës që po hyjmë, përkatësisht të hënën, të martën dhe të mërkurën parashikohet mot i vranët, për të rikthyer reshjet e shiut të premten dhe gjatë fundjavës.

Tempraraturat e përgjithshme pritet të pësojnë ulje të ndjeshme në 4 deri në 7 gradë./

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne