Rusia cliron Avdiiken, Anthony Blinken mbron Edi Ramen; Perendimi qan per Aleksei Navalnin

 

Ne videon me siper Olsi dhe Frymezimi diskutojne fitoren me te fundme ruse me clirimin e qytetit te Avdiikes ne Ukraine
– analizojne luften Rusi – NATO – Ukraine dhe mundjen e NATO-s
– rolin e juderise zioniste ne luften kunder Rusise dhe Orthodhoksise
– lidhjet me juderine te opozitareve ruse dhe luften gati 1000 vjecare ndermjet ortodoksise ruse me judaizmin khazar
– kush ishte Aleksei Navalni dhe pse juderia perendimore eshte trishtuar per vdekjen e tij
– rolin e judejve khazare qe nga Anthony Blinken, te Xhorxh Soros, Volodymir Zelenski e deri te Vladimir Kara-Murza per tia marre pushtetin ortodokseve ne Ukraine dhe Rusi
– krizen e boshtit judeo-amerikan ne lufterat e tij kunder Islamit dhe Orthodhoksise qe nga Irani, Jemeni, Siria, Iraku, Libani, Palestina e deri ne Rusi etj
 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne