Emisioni IMPAKT

Rusia po çliron Kievin: A do te çliroje Turqia me Rusine Ballkanin nga sundimi sorosian?

 

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe Vladimir Kosturi diskutojne sukseset e ushtrise ruse ne Ukraine dhe çlirimin qe Rusia po i ben Kievit; analizohen shkaqet e luftes; perdorimi i Zelenskit nga anglo-amerikanet dhe Sorosit dhe braktisja e tij; ndershkimi qe Rusia do i bej kolaboracionisteve te NATO-s; hiqen paralele me luften ne Jugosllavi, Siri, Libi, Jemen, Iraq dhe Palestine; theksohet hipokrizia e Perendimit qe per Ukrainen proteston por qe Jemenin, Sirine, Libine, Afganistanin, Irakun dhe Palestinen e ka djegur dhe shkaterruar ne menyre ilegale; diskutohet roli pozitiv dhe negativ i Rusise ne bote dhe rendesia e saj per te balanuar hegjemonine amerikane; jepen shembuj nga politikane shqiptare sikur Sali Berisha, Ilir Meta, Edi Rama etj qe mund te perfundojne si Zelenski nese Rusia pushton Ballkanin; flitet per nje lufte boterore dhe sesi Rusia me Turqine duhet te ndajne Ballkanin.