Sataniku Erion Veliaj!

Nga Gezim Selmani

Simbas kryemasonit Albert Pike qe mbante graden 33-te te rritit masonic skocez, qe eshte lloozha me e madhe dhe e fuqishme ne bote: “Luciferi (Djalli) eshte Biri i mengjesit. Ai mbane driten dhe me shkelqimin e saj ndricon te verberit e patolerushem, te dobtit sensual, apo shpirterat egoiste. Mos e vini kure ne dyshim forcen e tij”.

Per masonet, Luciferi (Djalli), eshte figura qendrore e tyre, nga Ai marrin fuqi per te nenshtruar e kontrolluar boten. Deri me sot bota eshte drejtuar ne fshehtesi nga keto sekte te vjetra qe sekretin e fuqise te tyre e kane trasheguar qe nga kohet pagane kur njerzit me fuqi te “mbinatyreshme” ishin kurdohere ne shoqerine e mbreterve te fuqishem qe kane bere histori ne bote. Keshtu kemi mbretin Artur te Anglise qe e morri pushtetin dhe doli triumphant kunder armiqeve te tij nga ndihma e profetit Marlind qe kishte nje fuqi te magjishme qe ndryshonte fatin. Marlind fuqine e tij e kishte fituar nga nje sekt I fshehte qe e riti Marlindin, por ky duke qene nje njeri i mire e perdori kete fuqi ne te mire te vegjelise dhe mbreti Artur ishte i zgjedhuri i tij. Pikerishte sekretin e ketyre lloi sekteve e kane trasheguar sot freemasonet qe mes simbolizimit te figurafe te ndryshme, hipnotizojne e kontrollojne masat e gjera.

Pra magjia satanike eshte realitet dhe perdoret edhe sot nga sundimtaret tane satanik per te kontrolluar popujt dhe nje nga keta satanik, eshte pikerishte edhe Kryetari i Bashkise te Tiranes, Erion Veliaj, qe karieren e tij politike e ngriti vetem me ndihmen politike e finaciare te ketyre grupimeve. Erion Veliaj eshte vecse nje vegel satanikesh te Evropes qe mes tij mundohen te kontrollojne te ardhmen e Shqiperise dhe ky i pafytyre ju sherben me besnikerine me te madhe. Sic e shikoni edhe nga fotografia qe ka prezantuar Sataniku Veliaj ne faqen e tij te (fb), sheshi qendror ku Veliaj beri prezantimin e tij per te rikandiduar perseri per Kryetar te Bashkise te Tiranes, eshte ndertuar simbas nje arkitekture vizuale satanike. Kariket jane shperndare ne ate menyre ku ne qender ndodhet “Drita e luciferit”, kurse ne mes te saj ndodhet kryqi kokeposht i Luciferit dhe rezet e e “diellit Luciferian”qe leshohet mbi shpirterat e te dobetve, te varfereve, egoisteve, te patrruve, te pa gdhendurve e te paditurve, qe te magjepsur nga fugjia e ketij simboli satanic e shikojne Erion Veliajn si te derguarin e perendise qe do ti nxjeri nga hallet qe kane. Ketu qendrone edhe fuqia e magjise te simboleve satanike qe qorkullojne sot ne bote dhe nje nga keto simbole te fuqishme po e shikoni sot ne qender te Tiranes ku sataniku Veliaj kerkon te hipnotezoje gjithe pjesmarsit ne kete iveniment.

Nuk eshte hera e pare qe sataniku Erion Veliaj ka perjetuar ne qender te Tiranes figuracione satanike. Ka restauruar piramiden e iluminatit dhe kthyer sheshin qendror te Tiranes ne nje kopje te Vatikanit ku ne qender te saj ngrihet obelisku satanic i faraoneve te Egjyptit, ku bruhet fuqia masonike. Mjer shqiptaret qe jane verbuar e magjepsur nga shkeqimi i rreme i ketyre satanikeve.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne