Serbia rremben policet kosovare; Edi Rama hungerin kunder Albin Kurtit; SHBA braktis Kosoven

Ne videon me siper Olsi dhe Frymzimi analizojne:

1. Incidentetet me te fundit ndermjet Kosoves dhe Serbise;

2. Fuqizimin e Serbise ne rajon

3. Deshtimin e Kosoves per te ndertuar shtet ne kete cerek shekulli ndarje nga Jugosllavia

4. Planin diabolik te Sorosit me qeverine serbe dhe Edi Ramen per ndarjen e Kosoves

5. Poliken e suksesshme te Serbise me Perendimin dhe boten e gjere

6. Deshtimin politik te Kosoves, izolimin e saj me boten islame dhe braktisjen nga SHBA dhe Izraeli

7. Injoranca dhe korrupsioni i klases sunduese kosovare

8. Menyrat sesi Kosova mund te shpetoje nga situata ku ajo ndodhet tani, e braktisur nga Perendimi dhe e veteizoluar nga Bota Islame.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne