Islamofobi Shqiperia

Skenderbegistet katolike bejne thirrje per proteste ne oren 11 am ne Tirane

Grupet skenderbegiste kane bere thirrje te bejne proteste ne mbrojtje te heroit katolik Gjergj Kastrioti Skenderbe sot ne ora 11 te paradites ne Tirane. Ne postimin e tyre ne facebook i cili eshte shperndare edhe nga faqja ekstremiste katolike “Feja e Shqiptarit eshte Europa”, vazhdojne fyerjet kunder muslimaneve dhe turqve dhe kercenimet per dhune fetare katolike.

Mbetet te shihet nese grupet e fanatikeve do i pergjigjen ketyre thirrjesh, apo edhe thirrjeve terroriste te Kastriot Myftaraj per aksione terroriste kunder muslimaneve.

Me poshte jane disa nga mesazhet ekstremiste te skenderbegisteve kunder muslimaneve dhe turqve ne Shqiperi:

OPINIONE