Rajoni

Skenderbeu mbulohet me ferexhe edhe ne Prishtine

Ngjan si një akt cinik me përmasa kombëtare ajo që ka ndodhur orët e mbrëmjes së kësaj të shtune në Prishtinë.

Skënderbeu i atyshëm është “mbuluar” ngjashëm si për Kurban Bajram, pasi përpara i është vënë një ekran për shfaqjen e një ndeshjeje për eliminatoret e Botërorit.

Ne ditet ne vijim pritet te shihet histeria e ekstremisteve katolike dhe skenderbegiste kunder tifozerise kosovare, e cila sikur edhe ne Tirane, ka mbuluar me nje ekran Skenderbeun, heroin e Vatikanit edhe ne Prishtine.

OPINIONE