Sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës

Avionët luftarakë izraelitë sulmua të premten dy objektiva në Rripin e Gazës, që ndodhet nën bllokadë.

Këta avionë sulmuan disa herë dy pikat Brigadës Izzeddin al-Kassam, që është krahu i armatosur i Lëvizjes Hamas.

Nga Gaza dhe Izraeli nuk ka ardhur ende asnjë deklaratë lidhur me sulmin ajror.

Në një deklaratë të mëparshme të bërë të premten nga ushtria izraelite bëhej e ditur se se nga Gaza ishte lëshuar një raketë në zonat e pushtuara të Izraelit./trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne