EtiketeDurres

Shqiperia

Durrës, protestojnë qytetarët

Dhjetra banorë në Xhafzotaj të Durrësit kanë protestuar paraditën e së dielës për infrastrukturën. Në shenjë proteste ata kanë bllokuar për 15 minuta me...

Shqiperia

Durrës, 300 punëtorë të huaj

Shumë shtetas e familje shqiptare largohen çdo vit nga Shqipëria në kërkim të një vendi pune dhe jete më të mirë. Por, ka edhe një tjetër realitet. Ai i...

OPINIONE