EtiketeIRAN

Bota

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera është aq e ndezur...

Bota

Irani emëron një ambasadore sunite

Siç raporton televizioni shtetëror iranian zëvendëspresidenti i parë, Ishak Xhihangiri në vizitën që realizoi në rajonin Sistan dhe Beluçistan nënprefekten e...

Bota

Turqia dënon sulmin terrorist në Iran

Turqia nëpërmjet një deklarate të publikuar nga Ministria e Jashtme ka dënuar sulmin terrorist në qytetin Ahvaz të Iranit. Në deklaratë vihet në dukje se është...

OPINIONE