EtiketeIzrael

Bota

OKB: Izraeli duhet të japë llogari

Në një deklaratë me shkrim të lëshuar nga Komisariati i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, thuhet se ka arritur në 42 numri palestinezëve...

Shqiperia

Faleminderit Shqipëri!

Palestina: Faleminderit Shqipëri! Pasi parlamenti i Shqipërisë rrezoi me shumice te votave kërkesën e Partisë Demokratike per te ndryshuar voten ne OKB, lidhur...

Bota Opinion

Po, Neocon-ët janë rikthyer

Nga Philip Giraldi Menjëherë në një kohëtë afërt pas periudhës shokuese dhe të shkurtër që u përjetua si pasojëe fitores elektorale presidenciale të Trump-it...

Bota

Protesta në Bruksel për Jerusalemin

Protestuesit e mbledhur në kryeqytetin Bruksel të Belgjikës protestuan ndaj vendimit të ShBA-së për njohjen e Jerusalemit si “kryeqytet i Izraelit”...

Opinion

Jerusalemi nuk është i vetmuar

nga Ibrahim Kalin. Mesazhi i zëshëm dhe i qartë i dhënë në votim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së është se Jerusalemi nuk është i vetmuar dhe taktikat e...

Bota

Izraeli del zyrtarisht nga UNESCO

Kryeministri Benjamin Netanjahu udhëzoi të premten të dërguarin e posaçëm të Izraelit në Organizatën Edukative, Shkencore dhe Kulturore të OKB (UNESCO) për të...

Opinion

Merreni dhe Aksanë, po pastaj?

Nga Edlira Durmishaj Gjithnjë arti, ka arritur të shprehë mjeshtërisht të vërtetat më të hidhura. E di se jam vec një fëmijë, po ndërgjegja jote, a është akoma...

Bota

Lufta e Izraelit kundër George Sorosit

 Vullneti i kryeministrit izraelit për të mbështetur sulmet e zotit Orban ndaj zotit Soros nuk është vetëm një fyerje e drejtpërdrejtë ndaj bashkësisë hebraike...

OPINIONE

INTERVISTA