EtiketeParis

Bota

Marsh kundër islamofobisë në Paris

Mijëra vetë u mblodhën në Paris sot në një marshim kundër islamofobisë pas sulmit ndaj një xhamie në Bayonne në Francën jugperëndimore. Sulmi ndodhi më 28...

Bota

Terrorizmi godet sërish Parisin

Një sulm terrorist ka ndodhur natën e mbrëmshme në kryeqytetin francez në Paris. Nga informacionet e medieve ndërkombëtare mësohet se të paktën dy sulmues kanë...

Bota

Parisi në alarm, vritet një polic

LAJM I FUNDIT: Raportohet per nje polic te vrare dhe nje i plagosur prane bulevardit Champs Elysees ne Paris. Atentatori rezulton gjithashtu te jete vrare. Per...