Etiketepresident

Opinion

“Kllouni” që u bë president

Brazilianët nuk u besojnë politikanëve. Ata i besojnë kishave dhe ushtrisë, dy institucionet tek të cilat Bolsonaro kërkoi më shumë mbështetje. Me zgjedhjen e...

Bota

Trumpi vazhdon me retorika antiemigrante

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump vazhdoi me qëndrimin e ashpër ndaj emigrantëve në vendin e tij dhe tha se “Shtetet e Bashkuara të...

Shqiperia

Ilir Meta zgjidhet Presidenti i ri

Ilir Meta është zyrtarisht Presidenti i ri Republikës. Kreu i ri i shtetit u zgjodh nga Kuvendi në raundin e katërt me 87 vota pro, nga 89 deputetë që morën...

Opinion

A na duhet një bandit President?!

Nga Elvi Fundo PS dhe LSI, pra mazhorancat e Rilindjes, sot u rikthyen në skenarin e pranverës të vitit 2013. Ashtu siç raportuan mediat në atë kohë, Rama-Meta...

Shqiperia

Blushi votoj kundër Metës president

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar votën kundër në seancën e sotme plenare e cila mbahet për të zgjedhur Metën president. “Kam patur të drejtë kur kam...

Shqiperia

Ilir Meta do të zgjidhet President

Pas shumë informacionesh kontradiktore, më në fund burime nga LSI kanë konfirmuar se po bëhen gati nënshkrimet e deputetëve për të propozuar Ilir Metën si...