EtiketeShtëpia e Bardhë

Bota

ShBA redukton trupat në Gjermani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) Donald Trump njoftoi se ai do të reduktojë në 25.000 numrin e ushtarëve amerikane në Gjermani. Këto...

Bota

Trumpi vazhdon me retorika antiemigrante

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump vazhdoi me qëndrimin e ashpër ndaj emigrantëve në vendin e tij dhe tha se “Shtetet e Bashkuara të...

Bota

Sulmohet ne SHBA Shtëpia e Bardhë (VIDEO)

Një kamionçinë ka tentuar të futet në Shtëpinë e Bardhë këtë të premte duke thyer barrierat e sigurisë. Në timonin e saj qëndronte një grua e cila është...