EtiketeSiri

Bota

Nuk ka më gjurmë të Daeshit në Alepo

Grupi terrorist i Daesh nuk ka më asnjë prani në krahinën e Alepos së Sirisë pasi u tërhoq nga një varg fshatrash ku forcat e regjimit po përparonin, tha të...

Opinion

Abu Trump al-Amriki

I zënë ngushtë në shtëpi në një luftë “bëje ose vdis” (ose “gjueti shtrigash”) kundër fraksioneve të fuqishme të Shtetit të Thellë, Presidenti Tramp, në...

Bota

Në Siri lind Vladimir Putin!

Një çift sirian e ka pagëzuar djalin e vetë të porsalindur me emrin e presidentit rus Vladimir Putin. Sipas agjencisë së lajmeve ISNA, çifti sirian përmes...

Bota

Ushtria e Turqisë zbarkon në Siri

Burimet e afërta me opozitarët sirianë kanë thënë se Turqia do të zbarkojë forca këmbësore në Siri në kuadër të zbatimit të planit për krijimin e zonave të...

Bota

Vriten dy ushtarë rusë në Siri

Ministria ruse e Mbrojtjes bëri të ditur se dy ushtarë rusë janë vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë në një sulm me mortaja të kryer nga terroristët...

OPINIONE