EtiketeTurqi

Opinion

Shqiptarizmat e Marin Memes

Nga Kliti Kote Kur degjoj Marin Memen me duket vetja sikur jam ne klasen e 5 fillore, ne oren e historise. Histori mitesh dhe perrallash mitike, nacional...

Bota

SHBA heq sanksionet ndaj Turqisë

Presidenti amerikan, Donald Trump, njoftoi heqjen e sanksioneve ndaj Turqisë të vendosura pas nisjes së operacionit “Burimi i Paqes” në veri të...

Bota

Presidenti Erdogan sot viziton Rusinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan me ftesë të Presidentit të Federatës së Rusisë, Vladimir Putin sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare njëditore në këtë vend...

OPINIONE