Taulant Balla terrorizon Margarita Ballcon me urdher nga ushtria muxhahedine e Maryam Rajavit

Gazetari Gjergji Thanasi tregon ne Facebookun e tij qe policia e antiterrorit e Taulant Balles me rastin e festes se 8 marsit eshte duke persekutuar dy gra shqiptare, Margarita Ballcon dhe nenen e saj me urdher nga komanda iraniane muxhahedine e Maryam Rajavit ne Manze. Margarita eshte ndaluar pas kthimit te saj nga Greqia dhe po merret ne pyetje ne komisariatin e Rinasit sebashku me mamane e saj. Krimi i Margarites sipas policise se antiterrorit eshte fakti qe ajo ka guxuar te takoje te dashurin e saj iranian, Hassan Heirani, nje azilant politik ne Greqi. Gazetari dhe aktivisti iranian Hassan Heirani eshte i mirenjohur nga mediat nderkombetare dhe shqiptare per shkak te denoncimeve qe ai i ka bere ne te kaluaren kultit muxhahedin te Maryam Rajavit dhe sulmeve kibernetike qe ky kult kryente kunder Iranit. Si hakmarrje ndaj denoncimeve te Heyranit, Maryam Rajavi dhe ushtria muxhahedine e Manzes, Hasanin e kane shpallur armik dhe kerkojne eleminimin e tij. Si pasoje ne dy vitet e fundit, muxhahedinet kane perdorur shtetin policor te Rilindjes per te burgosur pa vendim gjykate dhe debuar nga Shqiperia me dhjetra iraniane qe ishin larguar nga kulti i muxhahedineve.

Hassan Heyrani ra gjithashtu pre e ketij persekutimi. Ai u mbajt i mbyllur ne kampin e Karrecit per muaj me radhe dhe me pas u detyrua qe te largohet nga Shqiperia dhe ka marre azil politik ne Greqi. Por gruaja e tij qe ka ngelur ne Shqiperi eshte kthyer ne pre e persekutimit nga Maryam Rajavi dhe ushtria muxhahedine iraniane e Manzes, e cila duke perdorur elemente kriminale brenda policise se antiterrorit persekuton familjen shqiptare te Hasanit. Me poshte eshte lajmi i postuar nga Gjergji Thanasi ne Facebook ku gazetari i apelon mediave shqiptare qe te denoncojne kete persekutim politik te dy femrave shqiptare per hise te muxhahedineve dhe Izraelit:

 

“Ne vemendje te mediave shqiptare!
Policia Rinas feston 8 Marsin duke ua nxire jeten dy grave, dy zonjave shqiptare
Kjo eshte Margarita Ballco e cila bashke em nenen e vet po mbahet peng ne Komisariatin e Rinasit nga segmente kuislige te policise se kufirit dhe te emigracionit si edhe te drejtorise se antiterrorit.
Margarita bashke me te emen nja 4-5 dite me pare shkuan ne Greqi nga Rinasi sipas te gjitha rregullave. Tani qe u kthyen, hyzmeqaret e Kultit Rajavi te veshur me uniformen e Policise se Shtetit po i mbajne peng me Rinas, ndonese nene e bije nuk iu gjet asgje e kunderligjshme. Policet shqiptare, sherbetore te ish terroristeve iraniane te Manzes, po e festojne 8 Marsin festen e grave duke terrorizuar dy gra shqiptare.
I bej apel Taulant Balles qe te vere dore mbi keto segmente sa kuislinge aq te kriminalizuara te policse shqiptare.
I kujtoj ministrit thenien time te meparshme:
Irani nuk i harron bijt e vet. Irani nuk i harron as nuset e bijve te vet!!!!
Taulant ministri spektaklit me nderhyrje policore ne Kampin Ashraf 3 ne Manez i ka dale boja. Jo njerezit normal dmth Homo Sapiens por as Neandertalet ne Teheran nuk e besojne me kryeministrin Edvin dhe deklaratat e tij per venie nen kontroll te aktivitetit te ish terroristeve iraniane te Manzes…..
Taulant minister urdhero policine e Rinasit te liroje dy grate shqiptare, qe po i mbajne peng ne Rinas!!!!
U bej thirrje mediave te dokumentojne kete veprim kriminal te policeve shqiptare kundra dy femrave shqiptare diten e 8 Marsit!!”

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne