Tryeza e thirrur nga OSBE për reformën zgjedhore/ Koalicioni opozitar mblidhet nesër, ja për çfarë do të diskutohet

Koalicioni opozitar pritet të mblidhet nesër në orën 14.00 për te vendosur rreth tryezës së thirrur nga OSBE për reformën zgjedhore.

Burime nga opozita bëjnë të ditur për gazetën Panorama se në takimin e së martës aleatët opozitarë do të diskutojnë për t’u paraqitur në tryezë në nivel ekspertësh.

Reforma zgjedhore është një nga kushtet për të çuar përpara integrimin europian dhe pjesëmarrja e opozitës është tregues i vullnetit të mirë të saj, për të mos u bërë pengesë për negociatat./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne