Turqia: Grupi Gylen më i rrezikshëm edhe se grupi ISIS

Ministria e jashtme e Turqisë i ka bërë thirrje OKB që të dëbojë çdo institucion që lidhet me lëvizjen Gylen.

Mevlut Caushoglu, ka theksuar se grupi Gylen mund të jetë më i rrezikshëm edhe se vetë grupi ISIS dhe OKB duhet të dëbojë çdo elementë që lidhet me këtë grup. Ai ka shtuar: Shumë vende të botës e kanë kuptuar se grupi Gylen ka qenë organizatori kryesor i grusht shtetit të dështuar të korrikut të vitit 2016 në Turqi dhe këto vende lëvizjet e këtij grupi i kanë konsideruar të rrezikshme./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne