U kapën me snajper, dënohet me 7 vite e 9 muaj burg ish-efektivi i RENAS, 5 vite për shokun e tij

Gjykata Tiranës dënon me 7.9 vite burg ish-efektivin e RENEA, Remal Rada dhe me 5 vite, Elton Hithi. Ata u kapën me snajper vitin e kaluar te rrethrrutullimi i Saukut.

Rada ka shërbyer për një kohë të gjatë në radhët e Policisë së Shtetit dhe ishte larguar nga detyra rreth 3 muaj para arrestimit të tij më 26 korrik të 2022-ës./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne