U votua me shumicën e votave, Presidenti Begaj dekreton ligjin për Amnistinë Penale

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar ligjin për Amnistinë Penale. Seancën e së enjtes, Kuvendi, me shumicë votash, nga maxhoranca dhe opozita, votoi amnistinë penale me 110 vota pro. Kjo e fundit do t’u mundësojë lirinë një kategorie të të dënuarve.

NJOFTIMI

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj, firmosi sot dekretin nr. 139, datë 09.04.2024, “për shpalljen e ligjit nr. 33/2024 “Për dhënie amnistie”./tpz

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne