Ushtarët izraelitë arrestuan 4 palestinezë në Bregun Perëndimor

Ushtarët izraelitë arrestuan 4 palestinezë në qytetet Jericho dhe Nablus në Bregun Perëndimor të pushtuar. Sipas lajmit të agjencisë zyrtare palestineze WAFA nga burime lokale, ushtarët izraelitë bastisën qytetin e Jerichos nga hyrja jugore.

Ushtarët izraelitë rrethuan shtëpinë e vëllezërve Muhammed dhe Jemal Khattab në lagjen Sabiha të qendrës së qytetit dhe arrestuan dy vëllezërit. Sipas informacioneve të marra nga burime të sigurisë dhe vendase, ushtarët izraelitë bastisën shtëpitë në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor në orët e para të mëngjesit dhe shkatërruan disa shtëpi.

Ushtarët izraelitë, të cilët bastisën gjithashtu një shkollë në qytet, rrahën disa nga dhjetëra palestinezët që ata arrestuan. Ushtarët arrestuan të rinjtë e quajtur Mustafa Nedim Ebu Rayde dhe Zeyn Said Kenan./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne