Video/ A është kjo dëshmia se po nis Lufta e Tretë Botërore?

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka vendosur forcat e saja në Korenë e Jugut, në afërsi të kufirit të fqinjit të saj verior.

Ato janë vendosur vetëm pak kilometra nga kufiri, por që dy ushtritë po kryejnë ushtrimet më intensitet të lartë ushtarak.

Një video e publikuar tregon forcën e fuqishme të ajrit që simulon sulme ndaj objektivave nga ajri, tregohen ushtrime ushtarake te cilat janë mbajtur vetëm disa ditë para se SHBA të fillon shpërndarjen e sistemit të mbrojtjes nga raketat në Koren e Jugut.

Kohët e fundit ka pasur mjaft deklarata të ashpra mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së./ Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne