Video/ Sandër Lleshaj pritet me protestë në Universitetin e Durrësit

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë vizitës së tij në Durrës, ka ndaluar edhe në Universitetin “Aleksandër Moisiu”.

Ai është pritur nga studentët me protestë, të cilët mbanin pankarta në duar, ku shkruhej “Lleshaj non grata në UAMD”

Një student i kërkonte llogari për gazin lotsjellës të hedhur në protestë, dhe e konsideronte qeverinë Rama ilegjitime.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9739X4zdnQs?feature=oembed]

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne