Emisioni IMPAKT

Viti 2021 si vit i diktatures amerikane dhe korrupsionit te Rilindjes ne Shqiperi

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhiu diskuton mbi ndodhite kryesore ne Shqiperi ne vitin 2021 dhe ne Bote. Flitet pse muslimanet nuk e festojne Vitin e Ri: per konfliktin ne Lindjen e Mesme, eksodin masiv te arabeve; luften amerikane ne Shqiperi kunder kapitalizmit shqiptar; terrorin amerikan kunder pasurise se shqiptareve; mbi listen e pagesave dhe korrupsionin qe behet nepermjet pagesave; rrogat e Mentor Kikise, Baton Haxhiut dhe keshilltareve te Erion Velise dhe Edi Rames; burgosjen e shqiptareve qe kritikojne Izraelin; konflikti amerikan me Sali Berishen; revolucioni anti-amerikan i Berishes; Lulzim Basha si agjent amerikan; sherbimi i Lulzim Bashes ndaj terrorizmit muxhahedin iranian; mbeshtetja e Erion Velise kunder Islamit dhe pro-muxhahedineve iraniane.

Ne pjesen e dyte mbi rezymene e vitit 2021 Dr. Olsi Jazexhi tregon sesi qeveria e Rilindjes se Edi Rames ka vazhduar te sherbeje si skllave e imperializmit amerikan kunder Botes se Islamit ne sherbim te Izraelit: flitet per dy organizatat terroriste anti-muslimane qe Shqiperia strehon – gylenistet dhe muxhahedinet iraniane; muxhahedinet jane kthyer Ministria e Jashtme e Shqiperi ne lidhje me politiken e saj ne Lindjen e Mesme: muxhahedinet ndalojne irakenet te hyjne ne Shqiperi; Maryam Rajavi ka radikalizuar katundaret e Manzes per lufte me Iranin; plani 7 vjecar i qeverise Rama per te mbeshtetur homoseksualet; lufta amerikane kunder ekonomise shqiptare; shkaterrimi i socializmit ne Shqiperi dhe ndertimi i oligarkeve; varferimi i vendit dhe eksodi i hoxhallareve ne Perendim dhe braktisja e xhamive; diktatura izraelite ne Shqiperi dhe denimi i shqiptareve qe mbeshtesin Palestinen dhe kritikojne Izraelin; Erion Veliaj ka njoftuar marrjen e shtepive te shqiptareve dhe kthimin e tyre ne muzeume per cifutete; Ilir Meta dekoroi zedhenesen e ushtrise se Izraelit Avidal Leibovic per ti bere qejfin amerikaneve; Baba Mondi i Bektashijve shtroi iftar per ambasadorin e Izraelit ne Tirane; ne maj Izraeli u perball me nje lufte civile ndermjet cifuteve dhe arabeve izraelite; amerikanet hoqen maskat e tyre duke shpallur mbeshtetjen per Lulzim Bashes kunder Sali Berishes ne shkaterrim te demokracise shqiptare; SHISH shpalli mediat dhe aktivistet social si armiq te regjimit te Rames; Adriatik Llalla u persekutua publikisht nga SPAK-u si hakmarrje per deklaratat e tij kunder Donald Lu-se dhe Bankers Petrolium; amerikanet instaluan raketa Patriot ne qytetin Stalin – ne Kucove; Gjovalin Loka nxorri nje qarkore ku tregohej survejimi qe policia shqiptare ben kunder hoxhallareve qe nuk i binden diktatures gyleniste ndaj Islamit; hoxhallaret e Arabise Saudite sulmuan hoxhe Imran Huseinin kur ai erdhi ne Shqiperi ne gusht; Lulzim Basha perdori muslimane me shami per te marre votat e grupit konservator musliman ABEOK; Kosova u be vendi i pare kuisling musliman ne bote qe ju perul Izraelit dhe hapi ambasaden ne Jeruzalem kunder arabeve; 2021 ishte viti i shtrengimit te dares amerikane kunder shqiptareve.