Shqiperia

Viti i Skenderbuçeve te Spiropalit

Ish kryeministri Sali Berisha e cilëson vitin e Skëndërbet të miratuar nga qeveria Rama si vitin e drogës dhe krimit dhe te Skenderbuçeve te Spiropalit.

Përmes një foto montazhi Berisha ka tranformuar logon e Skënderbeut e cila nga 1 janari, do të printohet në të gjitha dokumentet shtetërore, në një logo ku shihet një gjethe kanabisi dhe anës saj shkruhet “viti shqiptar i drogës, kanabisit dhe krimit shtetëror.

“Nje miremengjes nga piktori dixhital per Skender-buçin e Spiropalit! Sb”- shkuan Berisha. Sipas aludimit te Berishes, Rama po e perdor mitin e Skenderbeut per te mbjelle akoma me shume kanabis dhe krim ne vend, nen mitin e heroit shqiptaro-serb te Shqiperise.