Vrasja në qendër të Rrëshenit/ Viktima sapo kishte dalë nga burgu, autorët u larguan me…

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Rrëshenin paraditen e sotme, pasi një person është vrarë me armë zjarri në qendër të qytetit.

I vrarë ka mbetur 62-vjeçari Martin Bardhi, i cili kishte dalë nga burgu vetëm pak kohë më parë, pasi ishte dënuar për pjesëmarrjen në atentat ndaj nipit të Kastriot Reçit. Bardhi është qëlluar me breshëri kallashanikovi ndërsa ndodhej mes njerëzve

Vrasja ka ndodhur pranë spitalit të qytetit të Rrëshenit, shumë pranë ambienteve të komisariatit të policisë së qytetit.

Mësohet se autorët, ende të paidentifikuar janë larguar nga vendngjarja me një automjet fuoristradë, tip ‘Jeep’, në drejtim ende të paditur.

Sakaq, policia ka rrethuar zonën dhe ka nisur hetimin duke mbledhur pamjet filmike të kamerave përreth zonës./BW

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne