Vulin: Perëndimi nuk do zgjidhje për Kosovën

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë Aleksandar Vulin, ka lëshuar akuza në drejtim të Perëndimit lidhur me dialogun me Kosovën. Sipas Vulin po punohet në interes të Kosovës.

“Ata të gjithë po punojnë kundër interesit të Serbisë, për ta zgjidhur çështjen me Kosovën. Fuqitë e mëdha po punojnë që të parandalojnë Serbinë që të vendos për veten dhe të zgjidh problemin me Kosovën”, kështu është shprehur Vulin.

Po ashtu ai shtoi se Perëndimi nuk ka interes që Serbia të zgjidhë problematikën me Kosovën.

Burimi: BalkanWeb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne