Zbërthimi i ‘SKY’, AMP: Policët rrezikojnë përjashtimin nëse e kanë përdorur

Aplikacioni ‘SKY’ zbërthehet nga autoritetet belge dhe franceze. Nga zbërthimi i aplikacionit ‘SKY’ janë arrestuar disa zyrtarë.

Dy prej tyre janë Dedan Gjoni, Oltion Bistri.

AMP në një njoftim publik bën me dije policët që kanë përdorur aplikacioni rrezikojnë përjashtimin nga radhët e Policisë. Sakaq i bën thirrje që kushdo polic që ka përdorur aplikacionin, ta deklarojë.

Kujtojmë që Florjan Sulejmani është  kreu i Përgjithshëm të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (AMP), ku u prezantua nga ministri i Brendshëm Brendshëm Taulant Balla dhe do të zëvendësojë Ardi Veliun./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne