Zyrtarët e lartë amerikanë të Mbrojtjes mbërrijnë në Izrael

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin dhe shefi i Shtabit, gjenerali Charles Q. Brown, kanë mbërritur në Izrael për të zhvilluar takime.

Sipas transmetimit nga televizioni shtetëror izraelit (KAN), në Izrael u aterua avioni që transportoi shefin e Shtabit, Brown dhe më pas avioni i sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Lloyd Austin.

Dy zyrtarët amerikanë pritet që takohen me zyrtarë të lartë izraelitë të sigurisë për të diskutuar çështjet në rendin e ditës lidhur me luftën në Gaza dhe çështjet rajonale në Lindjen e Mesme./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne