“Opozita po lufton për qytetarët”, Berisha flet pas mbylljes së seancës: Rama nuk lejon komisionet parlamentare

Pas ndërprerjes së seancës plenare, ku shkak ishte dhuna fizike mes deputetëve të PD-së dhe PD-së, ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë në një deklaratë për mediat.

Berisha u shpreh se kryeministri Edi Rama nuk lejon ngritjen e komisioneve hetimore, pasi në dhunim flagrant të Kushtetutës pasuron anëtarë të familjes së tij. Ndërsa shtoi se opozita po bën një betejë të fortë për qytetarët në Kuvend.

Kjo betejë është pa kthim. Nuk vazhdohet më tutje. Carlo Bollino ju mashtron, merr tezat nga Edi Rama. Unë nuk po përdor parlamentin. Parlamentin e kam përdorur gjithmonë për qytetarët. Ai ka rrëmbyer 5 mijë metra katrorë për të ndërtuar me Edi Ramën pallatin.

Pa mbrojtjen e kushtetutës nuk mbrohen dot shqiptarët nga kriminelë si Edi Rama dhe placckitës si Carlo Bollino.
Mazhoranca mund të përjashtojë, por popullin nuk e përjashton kurrë mazhoranca. Ne jemi të vendosur të mbrojmë pluralizmin në parlament.”, u shpreh Berisha./Bw

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne