January 19, 2018

Rusët largohen nga Afrini

Ndërkohë që pritet fillimi i operacionit Turqisë kundër objektivave të organizatës terroriste PYD/PKK në Afrin të Sirisë, Rusia nisi të nxjerrë njësitë e saj ushtarake

Read More

Të besojmë!

/Dardan Konjufca/ Këto ditë shumica e fakulteteve të universiteteve publike të Tiranës po gëlojnë nga studentët dhe aktivistët në mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin drejtuar

Read More

Ktheni femrat në shtëpi…

nga Anila Rezhda. Nuk ka shtyp ne botë qe te mos merret tashme me dëshmitë e femrave qe janë ngacmuar ose përdhunuar dikur. Është pafytyrësi

Read More

Policia kap vrasësin mirditor

Policia kufitare e Rinasit i ka vënë prangat ditën e enjte një personi të rrezikshëm të shpallur në kërkim nga policia shqiptare prej vitit 2000.

Read More