ArkivaJune 2019

Shqiperia

Rama: 30 qershori fantastik, nuk iki!

Megjithëse ishte një nga proceset me pjesëmarrjen më të ulët në historinë e pluralizmit shqiptar, Edi Rama e cilësoi 30 qershorin si një proces fantastik. Në...

Shqiperia

RRËFIMI I NJË PUNONJËSEJE BASHKIE

Jam punonjëse në Bashkinë e Tiranës dhe dua të tregoj me përpikmëri se çfarë ndodh në këtë ‘’fushatë’’ që do dhe disa orë për të mbaruar me kërkesën e fundit...

Opinion Shqiperia

Jo më shumë se 29 vite!

/Viki Çipi/ Kriza në të cilën ndodhet vendi, sulmet mes partive, situata parlamentare, farsa zgjedhore dhe pasiguria që ndjen populli i thjeshtë nuk janë diçka...

Intervista Shqiperia

Lufta jonë dhe lufta e tyre

/Arlind Qori/ Intervistë dhënë gazetares së “Ditës” Entela Resuli -Nesër ju keni lajmëruar një protestë dhe në postin që keni shpërndarë, shkruani “Kjo nuk...

Historia Opinion

Faleminderit Sulltan Murat

Nga Gëzim Kelmendi Sot serbët e Kosovës së bashku me serbët nga Serbia po festojnë Vidovdanin, gjegjësisht betejën e Kosovës që u zhvillua në vitin 1389 në...

Opinion

Bëmat e Erion Veliajt

Nga Arlind Qorri 1. Erion Veliaj është përgjegjësi kryesor i vrasjes së punëtorit adoleshent Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës. 2. Erion Veliaj premtoi...