A po e kthen MEK-u Sllovenine ne nje baze te dyte muxhahedine?

Pas nderhyrjes se policise shqiptare ne kampin e muxhahedineve ne Shqiperi ku u zbuluan shkelje te ligjit shqiptar, armata muxhahedine duket se po nderton baza ne Slloveni.

Me mbeshtetjen e hapur qe ish-kryeministri slloven Janez Janša i ka dhene muxhahedineve dhe mbeshtetje qe disa deputete te parlamentit slloven po i japin levizjes muxhahedine, MEK-u po përpiqet të injektojë disa nga muxhahedinet e bazuar ne Shqiperi në organizatat qeveritare sllovene.

Ne nje kohe kur aktivitetet e MEK-ut ne Shqiperi jane ne mbikqyrjen e forcave policore, prokurorise, gjykatave dhe mediave, zhvendosja e disa aktiviteteve muxhahedine ne Slloveni ben sens. Shqiperia me Sllovenine jane vende te aferta qe i ndan vetem Mali i Zi dhe Kroacia. Te dy vendet nuk kerkojne viza per kalimet kufitare. Dhe per me teper MEK-u ka arritur te kete nje lob te fuqishem ne vend.

A do te kthej MEK-u Sllovenine ne nje Shqiperi te dyte? A do te zevendesoje ish-komunisti slloven Janez Janša, Pandeli Majkon e Shqiperise? Kete gje, koha do e tregoj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne