Deputetët e opozitës bllokojnë komisionet, socialistët detyrohen të zhvillojnë mbledhjet online

Mazhoranca është detyruar të zhvendosë mbledhjet online pasi deputetët e opozitës kanë bllokuar Komisionet Parlamentare.

PS ka kaluar mbledhjet në Zoom, teksa Rithemelimi vijon me aksionin opozitar.Deputetët e opozitës kanë paralajmëruar se nuk do të tërhiqen deri kërkesat e tyre të plotësohen.

Tre komisionet, ai i Ligjeve, i Jashtëm dhe i Veprimtarisë Prodhuese po zhvillohen në Zoom, ndërsa ligjvënësit opozitarë nuk janë futur online./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne