Evgeny Prigozhin marshon drejt Moskes, sfidon Putinin. Cfare do ndodhi me Islamin dhe Ortodoksine?

Ne videon me siper Olsi dhe Frymezimi diskutojne:
1. Pucin ushtarak te Wagnerit drejt Moskes
2. Perplasjen ndermejt judeut Evgeny Prigozhin dhe Vladimir Putinit per te ardhmen e Rusise
3. Kontaktet e Evgeny Prigozhinit me sherbimin sekret ukrainas dhe CIA-n dhe rrezikun qe ai sjell per te ardhmen e Krishterimit ne Rusi
4. Krahasohet puci ushtarak i Evgeny Prigozhinit me pucin e Vladimir Leninit dhe bolshevikeve ne Rusine e 1917 kunder Carit dhe Ortodoksise
5. Krahasohet fuqizimi i Evgeny Prigozhinit me fuqizimin e Ataturkut ne Turqi kunder Kalifit te Stambollit.
6. Analizohet rreziku qe shkaterrimi i Rusise apo marrja e pushtetit ne Rusi nga elitat judeo-amerikane do te sjelle per Krishterimin dhe Islamin
7. Analizohet rendesi qe Rusia ortodokse me Putinin ka per Turqine dhe Iranin dhe te ardhmen e Islamit dhe xhamise Aksa dhe Palestines
8. Tregohen avancimet qe ushtria ukrainase po ben ne Donbas dhe fitoret e mundshme ukrainase qe pritet te vijne ne ditet ne vijim, nese Rusia zhytet ne lufte civile apo nese Evgeny Prigozhin kthehet ne diktatorin hebre te Rusise, sikur Zelenski ne Ukraine.
9. Tregohet historia e Aleksander Parvuse, hebreut qe sponsorizoi xhon turqit ne Stamboll kunder Kalif Abdulhamitit II dhe nderlidhjen qe Parvusi i beri Vladimir Leninit me spiunazhin gjerman.
10. Filmi Lenini ne Tren ku tregohet sesi Aleksander Parvusi nderlidhi spiunazhin gjerman me bolsheviket mund ta shikoni me poshte.
11. Ne fund te videos Olsi i uron spiunit muxhahedin Ervin Salianji, qe Allahu e ruajte qe te mos bjere ne burg per Ceshtjen Babalja, pse po ra ne burg, vellezerit musliman qe jane ne burgjet e Shqiperise do e bejne musliman te mire.

https://www.youtube.com/watch?v=spNCpaOEzCU&t=

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne