EtiketeTurqia

Opinion

TURQIA DHE MESDHEU…!

Nga Savash Veliu Nga Departmenti Amerikan u paralajmerua se ajo do braktis Lindjen e Mesme dhe ca shtete si Franca, Rusia, israeli, Turqia e tjerë filluan...

Opinion

MAVI VATAN – ATËDHEU I KALTËR!

Nga Savash VELIU Në Mesdhe është tensionuar situata politike dhe ajo ushtarake deri në tepri ku janë bashkuar ish imperialistët të kryesuar nga Franca kundër...

Bota

OKB dërgon ndihma humanitare në Siri

Kombet e Bashkuara (KB) kanë dërguar 16 maunë me ndihma humanitare në veriperëndim të Sirinë ku miliona njerëz kanë nevojë për ndihmë shkaku i konfliktit të...

OPINIONE