Gjermania po kthehet ne nje Shqiperi te dyte per muxhahedinet e Maryam Rajavit

Ne date 1 maj 2024 banda muxhahedinesh iraniane u mblodhën dhe mbajtën protesta kunder Iranit në Berlin, Këln, Mynih, Freiburg dhe Göttingen. Grupet xhihadiste iraniane perdoren si justifikim Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, ku ata e shfrytezuan kete dite qe te protestojne kunder Iranit.

Muxhahedinet e MEK-ut në Berlin, Këln, Mynih, Freiburg dhe Göttingen bënë thirrje për lufte kunder Republikes Islamike te Iranit, presidentit dhe udheheqesise se Iranit.

Duke marre urdhera nga mafia izraelite, muxhahedinet i kerkuan Bashkimit Evropian qe te shpallin ushtrine iraniane apo Garden Revolucionare e cila ne keto momente mbeshtet luften per clirimin e Palestines, si organizatë terroriste.

Muxhahedinet ben thirrje per lufte kunder Iranit dhe kerkuan mbeshtetje ne luften e tyre terroriste.

Protestat e MEK-ut ne Gjermani vijne si pasoje e nje sere aksionesh qe muxhahedinet kane ne plan te ndermarrin ne muajin maj.

Ndersa shume vende te Evropes, sikur Franca por edhe Shqiperia, jane distancuar nga aktiviteti terrorist dhe kriminal i MEK-ut, Republika Federale e Gjermanise, ne linje me politikat e saja ne mbeshtetje te gjenocidit izraelit ne Gaza, ne muajt e fundit po behet nje Shqiperi nr. 2 ne mbeshtetje te MEK-ut. Por ndersa Shqiperia, arriti qe te izolonte dhe ndalonte shume aktivitete muxhahedine si pasoje e kercenimit Iranian, Republika Federative e Gjermanise ka vendosur te luaj mikun e terroristeve ne lojen e madhe gjeostrategjike te zionizmit kunder Islamit ne bote. Gjermania, ashtu sikur gjate Luftes se Dyte Boterore qe u be shtet nazist, ne ditet tona eshte kthyer ne shtet zionist mbeshtetes i terrorizmit nderkombetar te MEK-ut te Maryam Rajavit dhe kamikazeve te saj muxhahedin.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne