Irani fiton mbi Izraelin; palestinezet rezistojne zionizmin; MEK-u rrezikon Shqiperine

Ne videon me siper Olsi dhe Frymzimi diskutojne:
1. Deshperimin e Izraelit i cili pas 7 muajsh lufte nuk ka arritur akoma ta mposhti Hamasin
2. Deshperimin e britanikeve dhe amerikaneve me Izraelin, dhe perdorimin nga Britania e Gjykates Nderkombetare te Krimeve per te kerkuar arrestimin e Benjamin Netanjahut
3. Fitoren gjeostrategjike te Iranit ndaj zionizmit judeo-amerikan
4. Deshperimin qe Arabia Saudite, Bahreini, Jordani, Izraeli dhe evangjelistet e krishtere po kane nga fitoret e Boshtit te Rezistences
5. Rrezikun qe MEK-u i sjell Shqiperise ne kete konflikt
6. Historine e luftes se britanikeve kunder Islamit dhe Palestines qe nga viti 1918 kur u pushtua Stambolli dhe Palestina e deri me sot kur britaniket po kerkojne te vene nen kontroll Izraelin i cili po shkaterron imazhin e perandorise anglo-amerikane me gjenocidin ne Gaza
7. Arsyet pse Ajatollah Khamenei duhet te degjoj keshillen e Frymzim Dautit dhe te bej Iranin shtet nuklear.
8. Takimin e Olsit me Dr. Basem Naim, nje nga kreret e Hamasit, ne Kuala Lumpur
9. Faktin qe ministri i jashtem dhe ministri i mbrojtjes se Britanise se Madhe jane qe te dy cifute.
10. Pse muslimanet te cilet po vriten ne mase nga Izraeli, jane sikur ruset, te cilet edhe pse u vrane ne mase nga Gjermania naziste, me ne fund fituan.
11. Pse lunatiku evangjelist Mike Evans, sponsori i Muhamed bin Selmanit ne Arabine Saudite, po vendos postera kunder Iranit dhe hoxhallareve ne Izrael etj?

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne