Shqiperia

Humb jetën një shqiptar nga përmbytjet në Greqi

19 të vdekur dhe nojë i humbur. Është ky bilanci i përmbytjeve dhe motit të keq në Greqi. Mediat greke shkruajnë se mes viktimave është edhe një shqiptar i identifikuar si Petro Koleci, nga Saranda. Trupi i të riut është gjetur mes shkatërrimeve të përmbytjes, me ndihmën e qenve të repartit zjarrfikës. 29-vjeçari kishte disa ditë i zhdukur.