Injoranti Blerim Latifi sulmon Feron pse ka pranuar Islamin

Kengetari kosovar Fero deklaroi pak ditë më parë përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram se ka hequr dorë përfundimisht nga muzika pasi tashmë do t’i përkushtohet fesë Islame. Ai u shpreh i penduar për çdo këngë që kishte bërë deri tani, si dhe i kërkoi ndjekësve të fshinin këngët e tij, nëse i kishin të ruajtura.

Vendimi i tij solli reagime të shumta në publikun injorant dhe islamofob kosovar. Ketu ka nderhyre edhe pedagogu injorant dhe fashist i filozofisë në Universitetin e Prishtinës, Blerim Latifi, i cili është leshuar me ofendime kundër kësaj vendimmarrje, duke sulmuar Islamin dhe besimtaret e Zotit.

Injoranti Blerim Latifi qe nuk di as te shkruaj shqip si duhet ka shkuar:

“Nuk është kurfarë befasie kur një i ri, analfabet, i rritun keq dhe delikuent, përfundon në kthetrat e fanatizmit fetar. Të tillët janë tokë shumë pjellore për lulëzimin e fanatizmit. Fatkeqësi është kur dikush që pasi ka kalu nëpër institucionet dhe kulturën e iluminizmit modern, bie në kthetrat e fanatizmit fetar, i cili, për nga efekti shkatërrues mbi njeriun, ua kalon të gjitha drogave bimore”- ka shkruar injorant kosovar Blerim Latifi.

Portali faktoje.al i financuar nga ambasada amerikane ne Tirane dhe USAID-i eshte i lutur te faktoj nese Blerim Latifi eshte injorant, fashist dhe islamofob apo jo.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne