Ismail Kadareja sikur Ebu Lehebi: racizmi, islamofobia dhe urrejtja anti-gege e Kadarese

Ne videon me siper Olsi dhe Vladimir Kosturi analizojne:
– Vdekjen e Ismail Kadarese dhe ceremonine masive mortore qe Edi Rama dhe regjimi vllaho-labo-socialist i Rilindjes po i ben Kadarese
– Historine e Ismail Kadarese qe nga sherbetor i regjimit te Enver Hoxhes e deri ne spiun i Lozhes Masonike Franceze te Orientit te Madh
– Gjakpirja qe Ismail Kadare dhe familja e tij i kane bere taksave te shqiptareve.
– Historia kriminale e Ismail Kadarese dhe sigurimit te shtetit kunder Janulla dhe Renato Rrapit
– Roli qe Ismail Kadareja ka patur ne regjimin e Enver Hoxhes dhe pushteti i tij si nen-kryetar i Frontit Demokratik sebashku me Kristaq Ramen, babain e Edi Rames.
– Lidhja qe Kadareja ka patur me Enver Hoxhen dhe lidhjet e Edi Rames me nomenklaturen komuniste.
– Roli i Kadarese si spindoktori dhe “ministri i te vertetes” ne regjmin komunist.
– Demonizimi i Islamit, gegeve: tironsave, dibraneve, bulqizakeve, elbasanllinjve, durresakeve, shkodraneve, haxhiqamilisteve, esadisteve etj nga gjirokastriti Kadare.
– Origjina muhaxhire hungareze e familjes Kadare
– Turqi dhe kompleksi i inferioritetit qe Kadareja zhvilloi kunder Islamit nga kontaktet e tij me Francen
– Si Franca mbrojti Kadarene ne vitet 1990 kur shqiptaret e donin te vdekur sikur Causheskun ne Rumani.
– Pse lobi vllaho-socialist i Edi Rames, Piro Mishes, Ben Blushit etj jane te obsesuar me Kadarene – dhe si Kadareja ne shkrimet e tij, shpalos urrejtjen dhe racizmin vllaho-labo-socialist kunder evgjiteve, gabeleve, arabeve, cifuteve, gegeve, muslimaneve etj.
– Pse Kadareja urrente Islamin dhe osmanet dhe si i portretizon ai muslimanet ne romanet e tij.
– Pse Kadareja nuk ishte nje Viktor Hygo apo Xhorxh Orwell, por ishte nje sahanlepires pushteti.
– Si i ofendon Kadareja bektashijte shqiptare, ku dervishin Kus Baba te Vlores e tregon si pederast.
– Pse Albin Kurti eshte idiot dhe ndoshta nuk e ka lexuar asnjehere Kadarene.
– Pse ngordhja e Kadarese eshte gje e mire per shqiptaret, pasi ai ishte nje nga monstrat e fundit qe kishte mbijetuar nacional-komunizmin e toskeve.
– Pse shqiptaret shajne dhe degjenerojne ne mase Kadarene
– Pse Ismail Kadareja eshte Ebu Lehebi i Islamit ne Shqiperi – dhe pse Kadareja e ka vendin ne xhehenem ashtu sikur Ebu Lehebi etj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne