Izraeli tërheq përfaqësuesit diplomatik nga Turqia

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Cohen njoftoi se ka dhënë udhëzim për kthimin e përfaqësuesve diplomatik nga Turqia.

Në një postim nga llogaria e tij X, Cohen iu referuar deklaratave të bëra nga Türkiye lidhur me sulmet e Izraelit kundër Rripit të Gazës nën bllokadë.

“Unë kam udhëzuar përfaqësuesit diplomatikë (izraelitë) që të kthehen për të rishikuar marrëdhëniet midis Izraelit dhe Turqis”, deklaroi Cohen./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne