Krim brutal në Brooklyn, 2 persona vriten nga fqinji thjesht se bënë zhurmë

Një krim brutal ku përfshihej një 47-vjeçar dhe një 27-vjeçar ndodhi të dielën e kaluar në Brooklyn. Autori, një fqinj i tyre, i ekzekutoi pasi u kishte bërë vërejtje për shkak të shqetësimit nga zhurmat.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë Jason Pash, siç quhet autori, duke u përleshur fillimisht me 27-vjeçarin Chinway Maud dhe nënën e tij dhe pak sekonda më vonë, njerku i 27-vjeçarit, Vladim Maturin, i cili ishte edhe një bodybuilder amator, baba i katër fëmijëve, shfaqet duke mbajtur një palë gërshërë në duar.

Më pas Pash shihet duke nxjerrë një armë nga brezi dhe me të fillimisht qëllon 47-vjeçarin dhe më pas ekzekuton 27-vjeçarin.

 

 

Autori, në fakt, pasi ka vrarë 27-vjeçarin, është kthyer tek njerku dhe i ka qëlluar me armë, para se të kthehej i pashqetësuar në banesën e tij. Policia që nxitoi në pallatin e banesës mblodhi gjithsej nëntë gëzhoja nga vendi i krimit.

Siç tha bashkëshortja e 47-vjeçarit që vdiq pas vrasjes së dyfishtë, ajo dhe familja e saj kishin vite që ziheshin me fqinjin e tyre për zhurmën. Sipas saj, në natën fatale, autori ka protestuar sërish për zhurmën, ku në të njëjtën mënyrë është përgjigjur edhe viktima 47-vjeçare, e cila ka shkaktuar sherr.

“Ai na urren me gjithë qenien e tij”. Burri im nuk kishte armë me vete. Pse do të sillte një armë në familjen time? Pse duhet të kishte një armë?” pyeti bashkëshortja e 47-vjeçarit dhe nëna e 27-vjeçarit që u vranë nga fqinji./Ballkanweb

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne