Mali i Zi në protestë kundër Amerikës dhe Izraelit!

Mali i Zi ka bërë një protestë madhështore pro Palestinezë. Qytetarët kanë shprehur hapur mbështetjen  ndaj popullit të pushtuar  të Palestinës.

Demonstruesit në Podgoricë po i kërkojnë qeverisë të Malit te Zi te vendosë sanksione ndaj Izraelit. Ato në bëjnë thirrje që të mbështesin Palestinën dhe të dënojnë genocidin Izraelit.

Reagimet e qytetarëve:

Une kisha than ‘Mali i Zi per humanizem’ , me ngrit zerin kunder gjenocidit ne veprim nuk do te thot te jesh kunder cilitdo shtet por kunder vrasjeve brutale te me shume se 4000 femijeve te pafajshem. Te jesh pro Palestine do te thot te jesh ne anen e nje populli qe eshte viktim e padrejtesirave tash 75 vite, popull i cili jeton si refugjat ne toke te vet, Gaza eshte burgu me i madh i hapur ne bote, ne nje hapsire sa prej Ulqinit deri n Petrovac jetojne 2,2 milion njerez prej te cileve 40% jane minoren.. te jesh per Palestiine, ta ngritesh zerin kunder keti tmerr qe po ndodh ne Gaza, piksparit do te thot te jesh NJERI!/gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne